Werkblad CAPM en WACC met antwoorden

Gratis printbaar werkblad CAPM en WACC: 6 opgaven van makkelijk tot tentamenniveau, met antwoordenblad. Print het of sla het op als pdf.

Nieuw werkbladOnline oefenen met hints

Voor docenten: gratis te printen, kopiëren en in de les te gebruiken. Elk nieuw werkblad heeft nieuwe waarden en een eigen antwoordblad. Een link naar ExamProblems op je cursuspagina wordt gewaardeerd.

Naam: ____________________   Datum: ____________

1.Makkelijk
βr (%)SMLrf​ = 1%β = 1rm​ = 5%β = 0,8re​ = ?

De risicovrije rente is 1%, het verwachte marktrendement is 5% en een aandeel heeft een bèta van 0,8. Bereken met CAPM het vereiste rendement op het aandeel re.

rf = 1%rm = 5%β = 0,8
re = %
2.Makkelijk
βr (%)SMLrf​ = 3%β = 1rm​ = 10%β = 1,8re​ = ?

De risicovrije rente is 3%, het verwachte marktrendement is 10% en een aandeel heeft een bèta van 1,8. Bereken met CAPM het vereiste rendement op het aandeel re.

rf = 3%rm = 10%β = 1,8
re = %
3.Gemiddeld
WACC = ?eigen vermogen€10 000 000re​ = 14%schuld€4 000 000rd​ = 5%T = 30%

Een onderneming heeft eigen vermogen ter waarde van €10 000 000 en vreemd vermogen ter waarde van €4 000 000. De kosten van het eigen vermogen zijn 14%, de kosten van het vreemd vermogen vóór belasting zijn 5% en het belastingtarief is 30%. Bereken de WACC.

E = €10 000 000D = €4 000 000re = 14%rd = 5%T = 30%
WACC = %
4.Gemiddeld
WACC = ?eigen vermogen€2 000 000re​ = 11%schuld€6 000 000rd​ = 4,5%T = 30%

Een onderneming heeft eigen vermogen ter waarde van €2 000 000 en vreemd vermogen ter waarde van €6 000 000. De kosten van het eigen vermogen zijn 11%, de kosten van het vreemd vermogen vóór belasting zijn 4,5% en het belastingtarief is 30%. Bereken de WACC.

E = €2 000 000D = €6 000 000re = 11%rd = 4,5%T = 30%
WACC = %
5.Moeilijk
WACC = ?eigen vermogen5 000 000 × €34,00β = 1,1rf​ = 4%, rm​ = 8,5%schuld10 000 × €980rd​ = 4%T = 25,8%

Een onderneming heeft 5 000 000 aandelen van €34,00 per stuk en 10 000 obligaties met een koers van €980 per stuk. De kosten van het vreemd vermogen vóór belasting zijn 4% en het belastingtarief is 25,8%. De bèta van het aandeel is 1,1, de risicovrije rente 4% en het marktrendement 8,5%. Bereken de WACC.

β = 1,1rf = 4%rm = 8,5%rd = 4%T = 25,8%
WACC = %
6.Moeilijk
WACC = ?eigen vermogen€8 000 000re​ = 11%obligaties5 000 × €965coupon 5%, n = 4T = 20%

Een onderneming heeft eigen vermogen met een marktwaarde van €8 000 000 en kosten van het eigen vermogen van 11%. Het vreemd vermogen bestaat uit 5 000 obligaties (nominale waarde €1 000, jaarlijkse coupon 5%, resterende looptijd 4 jaar) die elk op €965 noteren. Het belastingtarief is 20%. Bereken de WACC, met het effectieve rendement van de obligaties als kosten van het vreemd vermogen vóór belasting.

E = €8 000 000re = 11%obligaties: 5 000 × €965coupon = 5%n = 4T = 20%
WACC = %

Antwoordenblad

  1. 1. re = 4,2 %
  2. 2. re = 15,6 %
  3. 3. WACC = 11 %
  4. 4. WACC = 5,112 %
  5. 5. WACC = 8,624 %
  6. 6. WACC = 8,671 %

Volledige stapsgewijze oplossingen: oefen dit onderwerp op examproblems.com.