Kalkulator kuasa tiga fasa

Masukkan nilai anda. Jawapan dan penyelesaian lengkap dikemas kini semasa anda menaip.

Keputusan

Kuasa nyata14.72 kW
Kuasa ketara17.32 kVA
Kuasa reaktif9.124 kvar
Voltan fasa (Y)230.9 V

Penyelesaian langkah demi langkah

Kuasa ketara

S = √3·VL·IL = √3·400·25 = 17.32 kVA

Kuasa nyata dan reaktif

P = S·cos φ = 17.32·0.85 = 14.72 kW
Q = S·sin φ = 9.124 kvar

Formula utama

Sambungan Y
VL = √3·Vph, IL = Iph
Sambungan Δ
VL = Vph, IL = √3·Iph
Jumlah kuasa nyata
P = √3·VL·IL·cos φ = 3·Iph²·R
Kuasa ketara dan reaktif
S = √3·VL·IL, Q = P·tan φ
Kapasitor pembetulan
QC = P(tan φ1 − tan φ2), C = QC/(3ωV²)
Voltan merentasi setiap kapasitor
Δ: VL Y: VL/√3
Masukan motor
Pin = Pout/η

Berlatih Kuasa tiga fasa

Kalkulator memberikan jawapan. Dalam peperiksaan anda memerlukan kaedah: berlatihlah dengan soalan baharu, petunjuk dan penyelesaian lengkap.

</> Benamkan

Percuma untuk guru dan sekolah: tampal kod ini di halaman kursus, LMS atau laman web anda. Pelajar boleh menggunakan kalkulator dan penyelesaian langkah demi langkahnya tanpa akaun.

Lebih banyak kalkulator