Kalkulator kuasa tiga fasa
Masukkan nilai anda. Jawapan dan penyelesaian lengkap dikemas kini semasa anda menaip.
Keputusan
Kuasa nyata14.72 kW
Kuasa ketara17.32 kVA
Kuasa reaktif9.124 kvar
Voltan fasa (Y)230.9 V
Penyelesaian langkah demi langkah
Kuasa ketara
S = √3·VL·IL = √3·400·25 = 17.32 kVA
Kuasa nyata dan reaktif
P = S·cos φ = 17.32·0.85 = 14.72 kW
Q = S·sin φ = 9.124 kvar
Formula utama
- Sambungan Y
- VL = √3·Vph, IL = Iph
- Sambungan Δ
- VL = Vph, IL = √3·Iph
- Jumlah kuasa nyata
- P = √3·VL·IL·cos φ = 3·Iph²·R
- Kuasa ketara dan reaktif
- S = √3·VL·IL, Q = P·tan φ
- Kapasitor pembetulan
- QC = P(tan φ1 − tan φ2), C = QC/(3ωV²)
- Voltan merentasi setiap kapasitor
- Δ: VL Y: VL/√3
- Masukan motor
- Pin = Pout/η
Berlatih Kuasa tiga fasa
Kalkulator memberikan jawapan. Dalam peperiksaan anda memerlukan kaedah: berlatihlah dengan soalan baharu, petunjuk dan penyelesaian lengkap.
Lebih banyak kalkulator
Kalkulator perintang bersiri dan selariKalkulator pembahagi voltanKalkulator pemalar masa RCKalkulator impedans RLCKalkulator pembetulan faktor kuasaKalkulator gandaan op-ampKalkulator nisbah belitan pengubahKalkulator frekuensi salunan (LC dan RLC)Kalkulator perintang LEDKalkulator transformasi Laplace songsang (pecahan separa)